اخبار استانداری
26فروردين1398

. خواهان تحرک فضای اقتصادی استان در فعالیت های دانش بنیان و نوآورانه هستیم

علی محمد احمدی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، گفت: می خواهیم این استان در بحث اقتصاد دانش بنیان و کارآفرینی نوآورانه تحرک یابد و همپای دیگر استان های موفق گام بردارد و در این عرصه نو عقب نماند.
استاندار با بیان اینکه، همه در تلاشیم که فضای اقتصادی استان را به خصوص در حوزه فعالیت های دانش بنیان به سمت تحرک ببریم تاکید کرد: می خواهیم که حوزه معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری در این خصوص در همه زمینه ها این استان را یاری کند.
احمدی با تاکید به اینکه، گامی برداشته شده که در حوزه پارک علم و فنآوری و اقتصادی، سرمایه ها، منابع و ظرفیت ها را به سمتی هدایت کنیم که مولد ارزش افزوده، ثبات و پایداری اشتغال و رونق تولید باشد، اظهار داشت: در این رابطه نیاز به ساختارسازی زیربنایی و تاسیس و راه اندازی صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی در استان هستیم. 
استاندار به بحث اقتصاد مقاومتی، خصوصی سازی  و پیمانسپاری طرح ها و پروژه های شاخص این استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این  زمینه ها استان گام های اساسی را آغاز کرده و برای تحقق کامل آن نیازمند حمایت جدی از مرکز کشور است.  
احمدی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون استان در مسیری قرار گرفته و برنامه هایی را آغاز کرده که در چارچوب اقتصاد مقاومتی ده ها پروژه کوچک و بزرگ که سالها از شروع آنها می گذشت به سرانجام رسانده است که افزایش 400 تخت بیمارستانی یکی از این اقدامات می باشد.
استاندار بیان کرد: سال گذشته نزدیک به 110 واحد تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک اقتصادی راکد و یا نیمه فعال که با مشکلات مواجه بودند، راه اندازی و فعال شدند و به چرخه اقتصادی استان برگشتند.
وی یادآور شد: استان در زمینه بهبود کسب و کار براساس ارزیابی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور اول شد و تلاش کرد از انحراف و هدر روی سرمایه و منابع جلوگیری و آن را به سمت اشتغال و رونق تولید هدایت کند.
احمدی به کسب رتبه بالای استان در بحث  تهاتر بانکی و مالیاتی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت های قانونی بودجه برای توسعه استان و تلاش های جدی برای جذب منابع و اعتبارات بیشتر از دیگر اقدامات در سال گذشته بود.
استاندار گفت با اینکه بحث خصوصی سازی در استان ما بسیار سخت است اما با تلاش، جدیت و پیگیرها این مسیر را دنبال کردیم و از استانهای خوب کشور در این خصوص هستیم. 
وی گفت: این استان به لحاظ ظرفیت گیاهان دارویی در شرایط خوبی قرار دارد وعزم و اراده بالایی برای استفاده از این ظرفیت می باشد که نیازمند همراهی و حمایت بیش از پیش حوزه علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
استاندار تاکید کرد تا جاده ملی پاتاوه دهدشت، 2 پتروشیمی گچساران و دهدشت و موضوع پروازهای یاسوج- تهران در هیات دولت مطرح تا نظر مساعدی نسبت به تسریع در رفع کمبودها و مشکلات آنها به عمل آورده شود.
ج/238
 
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما