اخبار استانداری
11ارديبهشت1398

.کارگران در خصوصی سازی، بازنگری قانون کار، تکریم و کاهش واسطه ها به شایستگی دیده شوند 

علی محمد احمدی در جشن بزرگ کارگری به مناسبت گرامیداشت روز کارگر گفت: راهبرد خصوصی سازی و برون سپاری ها به بخش خصوی و راهکار بهبود محیط کسب و کار و تغییر نگاه ها به اقشار کارگر مورد تاکید باشد.
استاندار با تبریک «روز کارگر، روز معلم و روز خلیج فارس»، اظهار داشت: هیچ کشوری به اندازه ایران اسلامی شهرک صنعتی، واحدهای تولید و کارگاهی ندارد اما اینکه چرا به لحاظ صادرات در سطح مناسبی نیست به این خاطر است که در تولید محصولات به انداز کافی کیفیت سازی نکرده ایم.  
احمدی، طراحی و تنظیم برنامه جامع حمایت ها و مشوق های کارگران در راستای کمک به آنان برای افزایش انگیزه و بهروری  و حضور موفق در فضای کار و خانواده اشاره کرد و ابراز داشت: در حوزه کارگری باید ساختارها را درست کرد و واسطه گری را از بین برد و دستگاه های نظارتی بیشتر ورود کنند تا اگر جایی حقوق کارگر ضایع می شود، برخورد قانونی به عمل آید.
استاندار با اشاره به اینکه، برای کاهش مشکلات وتقویت جامعه کارگری، بسته های حمایتی و کمک های تامین اجتماعی مورد توجه باشد، اظهار داشت: بازنگری قوانین کارگری و تقویت ارتباط بین کارگر، محیط کار و کارفرما در کنار آموزش های لازم باید مد نظر باشد.
احمدی تاکید کرد: در حوزه کار و کارگری باید کم کاری، کم فروشی، مسائل حق الناس و تکریم کارگر و رعایت حق و حقوق آنها به خوبی مورد توجه باشد و کارگرهم با احساس مسئولیت وانگیزه بیشتر، به موقع، با کیفیت و دقت کار را به انجام رساند.
استاندار تصریح کرد: روزی یک جامعه را درست، پویا و فعال طراحی کرده ایم که اهمیت و اصالت را به کار و کارگر بخشیده باشیم و برای این مهم باید به وظیفه همگانی که در این خصوص داریم عمل کنیم و نسبت به این موضوع اهتمام کامل داشته باشیم.
احمدی یادآور شد: کارگران در چهار دهه انقلاب اسلامی بدون هیچ چشم داشتی تمام تلاش خود را به عمل آوردند ودر سنگرهای مختلف وخط مقدم و خاک ریز اول تولید و سازندگی حضور فعال و نقش کلیدی ایفا کردند و امروز که از همه جهت در حوزه اقتصادی و تولید تحت فشار و جنگ قرار داریم باید با قدرت و توان بیشتری وارد عرصه شوند.
استاندار خاطر نشان کرد: بسیاری از کارگران ما در عرصه تولید در سطح ملی و بین المللی افتخار آفریدند و  بسیاری از آنها در حین انجام کار برای استقلال و عزت ایران اسلامی جان خود را از دست داده اند و امروز هم در برابر همه تحدیدها و فشارهای استکبار جهانی در عرصه اقتصادی در تلاشند تا این بار هم دشمن را در این جهبه به شکست بکشانند. 
استاندار با بیان اینکه، امروزه دنیا به سمت گرایش های نیروی انسانی و تکنسین آفرینی در کار، تولید و صنعت در ابعاد و بخش های مختلف در حال حرکت است و به سمت ترد شدن کار و یا استخدام در حوزه های دولتی است و مسیر درست همین است چرا که میز نشینی نوعی زندگی و کار انگلی در جامعه قلمداد می شود.
احمدی خاطرنشان کرد: سالی که به فرمان رهبری به عنوان «رونق تولید» نام گذاری شده است، رسالت اصلی آن بر عهده جامعه کارگری است و باید براساس این فرمان همه تلاش ها و اهتمام جدی به این موضوع مهم و کلیدی معطوف شود. 
در این آیین جمعی از کارگران مورد تقدیر قرار گرفتند.
ج/238

 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما