اخبار استانداری
16ارديبهشت1398

.اشتغال، تولید و سرمایه گذاری با همه توان پیگیری و حمایت می شود/طرح پایلوت یارانه حقوق و دستمزد اجرا می شود

علی محمد احمدی در شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: اشتغال، تولید و سرمایه گذاری امسال از سوی همه دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و بخش خصوصی به طور ویژه و با جدیت پیگیری و حمایت می شود.
استاندار با تبریک ماه مبارک رمضان، بحث اشتغال را اولویت اول و اساسی ترین برنامه دولت و نظام بیان کرد و افزود: همه باید در حوزه کسب و کار پای کار بیایند و اقداماتی که سال گذشته انجام شد و استان رتبه برتر را کسب کرد را با تلاش و پیگیری بیشتر حفظ و آن را بهبود بخشیم.
احمدی با اشاره به اینکه، جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، تسهیل و رونق تولید و یا بحث پنجره واحد با این هدف است که فرصت ها و منابع هدر نروند، تاکید کرد: تقویت سرمایه گذاری، حمایت از سرمایه گذار و کارآفرین، تکریم آنها و مراحل روند و پیشرفت کار، جواب استعلامات باید در سال جاری با سرعت بیشتری انجام شود.
استاندار به موضوع طرح پایلوت یارانه حقوق و دستمزد کارگران و اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی می توانند با اشتغال جدید 40 درصد حقوق افراد را از دولت بگیرند و 60 درصد آن را خود بپردازند.
احمدی با اشاره به اینکه، برای اجرای این طرح به عنوان پایلوت مبلغ 126 میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص یافته است به دستگاه های مختلف اقتصادی و حوزه بخش خصوصی تاکید کرد که با اطلاع رسانی، اقدامات لازم را در اجرای طرح یارانه حقوق و دستمزد عملی کنند.
استاندار در خصوص طرح اشتغال روستایی عشایری استان گفت: از 2 هزار و 860 میلیارد ریال اعتبار در این بخش، یکهزار و 860 میلیارد ریال آن جذب شد و 2 هزار و 172 طرح اشتغالزا ایجاد کرد که نسبب به میانگین کشوری 15 درصد جلوتر هستیم.
احمدی در رابطه به اشتغال روستای گفت: پنج هزار و 480 طرح با اعتبار شش هزار و 63 میلیارد ریال و اشتغالزایی 13 هزار و 502 نفر به بانک های عامل معرفی شده است که تاکنون یکهزار و 861 میلیارد ریال به 2 هزار و 172 طرح پرداخت شده  و پنج هزار و 940 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.
وی به طرح اشتغال روستایی دستگاه های حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با سهم ابلاغی یکهزار و 163 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: چهار هزار و 81 طرح با اعتبار 2 هزار و 875 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شد و به 996 طرح، 389 میلیارد ریال پرداخت شده  که اشتغال برای یکهزار و 344 نفر را بوجود آورد.
استاندار در خصوص طرح اشتغالرایی فراگیر با 2 هزار و 100 میلیار ریال اعتبار هم گفت: در این بخش تاکنون یکهزار و 140 میلیارد ریال طرح به بانک ها معرفی شده است.
در این جلسه مصوبات جلسه قبل و موضوع روند اجرای سیاست های بازار کسب و کار مورد بررسی قرار گرفت.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما