اخبار استانداری
16ارديبهشت1398

.تدوین سند آمایش کهگیلویه و بویراحمد براساس ظرفیت ها و قابلیت های استان /نگاه برنامه محور زمینه ساز توسعه است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید همه دستگاه ها در تدوین سند آمایش سرزمینی استان ورود کنند و این موضوع را دراولویت کار خود قرار دهند تا همه عوامل و مؤلفه های تاثیرگذار در نظر گرفته شود.

علی محمد احمدی در نشست  شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: همه ابعاد در طرح آمایش سرزمینی توسعه با توجه به ظرفیت های استان لحاظ شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به عنوان مثال شهر سی سخت باتوجه به طبیعت خاص خود می تواند دارای شهرک های کشاورزی و گردشگری باشد و ساخت و ایجاد شهرک صنعتی در آن منطقه یک تصمیم غیرمنطقی است.

احمدی تاکید کرد: در تدوین این طرح آمایش باید به کاربرد آینده پژوهی و عمق بخشی نسبت به تمامی موضوعات توجه شود تا شاهد یک کار مفید و اجرایی باشیم.

وی بر نگاه ویژه به زنان در تدوین طرح آمایش سرزمینی استان تاکید کرد و گفت: انتظار می رود ریل گذاری ها انجام شده برای اجرای این طرح بر مدار برنامه محوری باشد و از نگاه فرد محور و سلیقه محور جلوگیری شود.

احمدی خواستار جدیت بیشتر از سوی سازمان برنامه و بودجه برای ارائه برنامه زمان بندی برای تدوین طرح های آمایش سرزمینی شهرستان ها شد و افزود: فرمانداران شهرستان های 8 گانه و تمامی مدیران کل تعامل و همکاری لازم برای تدوین این طرح را با سازمان مدیریت داشته باشند.

وی با بیان اینکه برنامه های پیش بینی شده در سند آمایش باید بلند مدت باشد، افزود: تمرکز تمامی شهرک های صنعتی در شهر یاسوج یک اقدام نادرست است و به طور قطع با توزیع این شهرک ها در شهرهای گچساران و دهدشت نه تنها زمینه اشتغال جوانان استان مهیا شده بلکه از مهاجرت بی رویه در کهگیلویه جلوگیری می کند.

احمدی با انتقاد از اینکه به تناسب امکانات و فراهم ساختن شرایط خروجی کارها در استان در بخشی از حوزه ها مطلوب نیست، عنوان کرد: مسئولان در ارائه راهکارها آینده نگر باشند و تمامی زوایا را در نظر بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه فرصت و منابع محدود است، تصریح کرد: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که فضای زیست و معیشت نه تنها برای نسل موجود بلکه برای آیندگان نیز فراهم شود.

وی تاکید کرد: مسئولان در تدوین سند آمایش سرزمینی شهرستان ها نسبت به سند استانی دقیق تر عمل کنند و همگی همچون یک خانواده، رسالت واقعی خود را در مقابل مردم شریف استان ایفا کنند.

مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما