اخبار استانداری
22ارديبهشت1398

.بهترین کانال جمع آوری زکات موسسات خیریه و نهادهای حمایتی است

سیدمحمد کاظم نظری در جلسه شورای زکات استان گفت: افزایش 100 درصدی پرداخت زکات در سال 97 نسبت به 96 در استان نشان از باورهای دینی و اعتماد و اطمینان از نهادهای حمایتی و موسسات خیریه در رساندن آن به مستحق واقعی است.
نظری به تمرکز و هماهنگی لازم در جمع آوری مطلوب زکات فطریه توسط موسسات خیریه در استان تاکید کرد و گفت: موسسات خیریه و کمیته امداد امام خمینی(ره) کانال مطمئنی در خصوص جمع آوری زکات است.
وی تاکید کرد: در جمع آوری زکات و تقسیم آن  باید بین عوامل شورای زکات و موسسات و نهادهای حمایتی هماهنگی های لازم وجود داشته باشد، تا این زکات به دست نیازمندان واقعی برسد و اطمینان مردم  نسبت به رساندن سهم زکات به مستحق واقعی آن افزایش یابد.
معاون سیاسی واجتماعی استانداری با بیان اینکه، همه فرمانداری ها، بخشداری ها، دستگاه های اجرایی و نیروی انتظامی در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند، افزود: برنامه ریزی لازم با هدف دعوت ازعموم مردم و خیرین در پرداخت زکات و کمک به مستمندان و جمع آوری کمک ها و ایجاد شرایط و جایگاه مناسب برای پرداخت آن توسط شورای زکات استان انجام شود.
نظری با بیان اینکه، ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای جمع آوری زکات است، ابراز داشت: نقش روحانیت در ترویج و فرهنگی سازی، شورای زکات در برنامه ریزی، موسسات و نهادهای خیریه در جمع آوری و صدا و سمیا در تبلیغ و اطلاع رسانی برای مشارکت مردم بسیار موثر است.
وی یادآورشد: سال 96 در استان حدود پنج میلیارد ریال زکات فطریه جمع آوری شد که این میزان در سال 97 به بیش از 10میلیارد ریال رسید و تلاش براین است این افزایش در سال جاری اتفاق افتد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما