اخبار استانداری
7خرداد1398

.بخش معدن و صنایع معدنی باید جهشی فعال و اشتغال و درآمدزایی کند 

علی محمد احمدی در شورای معادن استان گفت: امسال باید استخراج، تولید و اشتغال در بخش معدن و صنایع معدنی استان بطور جهشی فعال شود.
استاندار با بیان اینکه، دولت امسال با جدیت به دنبال تولید و اشتغال است، تاکید کرد: بخش معادن استان که دارای ظرفیت های بالقوه ای است، می تواند در تولید و اشتغال به درآمدزایی و ارز آوری استان کمک کند.
وی ابراز داشت: برای بهره برداری و فعالسازی بیشتر و تقویت حوزه معدنی استان امسال باید یک اجماع کلی و وحدت رویه در حوزه مدیریتی بخش دولتی، بخش خصوصی و سرمایه گذار، خانه صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و تشکل های معدنی بوجود آید.
استاندار با بیان اینکه، تشکیل شورای معادن به عنوان یک شورای نوپا با دستوالعمل و اختیارات بالایی که دارد، می تواند جهشی به این حوزه دهد، تصریح کرد: این شورا وظایف خود را منحصر به صدور مجوزها نکند بلکه در تلاش باشد تا به معادن استان تحرک ببخشد.
احمدی با اشاره به موضوع معادن فسفات چرام و ظرفیت های بالای معادن گچ در گچساران، افزود: بهره برداری از این دو باید رونق بگیرد.
استاندار خاطرنشان کرد: استان شرایط، ظرفیت و موقعیت خوبی در بخش معادن دارد و می تواند با کمک و همکاری غریب ‌پور معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به این بخش تحرک بخشید.
احمدی یادآور شد: در همین راستا جلسه ای با حضور مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با مسئول ایمیدرو در تهران برگزار خواهیم کرد و موضوع معادن استان را پیگیری خواهیم کرد.
استاندار در خصوص سرمایه گذار کارخانه تولید گچ در گچساران هم گفت: این سرمایه گذار نزدیک 9 سال است که در تکاپوی کارخانه تولید گچ است با اینکه 9 میلیارد ریال دریافت نموده اما عملا کاری انجام نشده و همچنان این موضوع بلاتکلیف مانده است.
احمدی ابراز داشت: به این سرمایه گذار مدت سه ماه فرصت داده می شود تا تکلیف این طرح را مشخص کند.
در این نشست هفت طرح معدنی استان مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما