اخبار استانداری
8خرداد1398

. طراحی و اجرای سناریوی صادرات غیرنفتی در پیش روی استان

علی محمد احمدی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: طراحی و اجرای سناریوی مسیر صادرات غیرنفتی در پیش روی استان آن چیزی است که همه به دنبال آن هستیم و باید این امر مهم و اساسی در استان تحقق یابد.
استاندار اظهار داشت: اگر در فرصت کوتاهی چند جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان برگزار می شود و بحث های مختلف و چالشی داریم، دلیل بر اهمیت بالای موضوع و دسترسی به راهکار مشخص و شفاف است.
استاندار با بیان اینکه، تنها زمانی موفق می شویم که درب بازار کشورها را به روی صادرات غیرنفتی استان باز کنیم، تصریح کرد: برای این منظور، باید دست به دست هم دهیم و با عزم جدی و هماهنگی بین دستگاهی کارها را به پیش ببریم.
 احمدی تصریح کرد: استان در صنایع دستی، محصولات باغی و کشاورزی، سیمان، گیاهان دارویی و ...می تواند، صادرات خوبی داشته باشد و برای استان ارزش افزوده به همراه بیآورد. 
استاندار با اشاره به اینکه با جلساتی که پی در پی در خصوص توسعه صادرات برپا شده است، روال کارها مشخص و وظایف هر دستگاه معلوم و به خوبی پیش می رود، تاکید کرد: چنانچه این روند ادامه یابد به راه حل درست، واقعی و شفاف دست می یابیم.
احمدی ابراز داشت: همه تلاش ها بر این بوده و هست که بتوان به مرور عملکرد خوبی در بخش صادرات غیرنفتی در استان داشته باشیم و این حوزه به صورت پلکانی رشد کند.
استاندار تاکید کرد: حوزه اقتصادی استانداری هماهنگ کننده و ناظر و دستگاه های اجرایی صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی حمایت کننده بخش صادرات در استان هستند و باید با کمک هم و بدون زیر سوال بردن همدیگر و با انجام وظایف ذاتی خود و بدون اما، اگر و شاید صادرات مستقیم و غیرمستقیم استان را کنترل و رصد کنند.
ج/238 

 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما