اخبار استانداری
12خرداد1398

.همه کالاهای اساسی در استان تامین و ذخیره شده است

سیدحسین سهمگین در نشست ستاد تنظیم بازار استان گفت: همه کالاهای اساسی برنج، روغن، شکر و مرغ منجمد در استان تامین و در انبارها و سردخانه ها ذخیره شداند.
سهمگین در خصوص کمبود مرغ گرم در 2 روز اخیر در استان گفت: هشت مرغداری در استان که سهمیه کنجاله سویا و ذرت را به صورت دولتی و یارانه دریافت کرده بودند و اکنون نوبت آنها بود تا مرغ تولید آنها در بازار توزیع می شد در این رابطه برای سود جویی بیشتر اقدام به این کار نکرده اند و کمبود مرغ در استان را سبب شده اند.
وی اظهار داشت: با توجه به قراردادی که این هشت مرغداری با جهاد کشاورزی بسته اند باید با نرخ مصوب از امروز مرغ وارد کشتارگاه کنند و در غیر این صورت فردا دوشنبه 13 خردادماه به دادسرای استان معرفی خواهند شد.
مدیرکل اقتصادی استانداری ابراز داشت: به اندازه کافی مرغ منجمد در سردخانه های استان ذخیره داریم و تا ورود مرغ گرم توزیع آن انجام می شود.
سهمگین در خصوص برنج هم گفت: 480 تن برنج خارجی در انبارهای استان ذخیره داریم و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.
به گفته مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد: 2 هزار و 164 تن شکر به استان اختصاص داده شده که تاکنون یکهزار و 394 تن آن توزیع شده و در این رابطه در استان به لحاظ شکر کمبودی نیست و مازاد نیاز هم داریم. 
وی ابراز داشت: 270 تن روغن برای استان سهمیه داده شده و به مرور وارد بازار می شود.
سهمگین بیان کرد: سهمیه آرد خبازان استان آماده و اعلام شده است و در این رابطه نیز مشکلی نداریم.
مدیرکل اقتصادی استانداری ابراز داشت: با توجه به ایام تعطیلات عید فطر و همچنین فصل گردشگری در 2 شهرستان بویراحمد و دنا همه اقدامات لازم برای تامین کالاهای اساسی مردم و مهمانان در این ایام مد نظر قرار گرفته و نظارت کافی بر توزیع و قیمت ها در بازار را خواهیم داشت.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما