اخبار استانداری
12خرداد1398

.رتبه نخست کهگیلویه و بویراحمد در تصادف عابرپیاده/کم کاری شهرداری‌های استان در کنترل ترافیک ونبود ناوگان حمل و نقل عمومی پذیرفتنی نیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری های استان باید با اجرای برنامه های فرهنگی، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را در شهرهای استان نهادینه کنند.

عزیز فیلی در نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: باتوجه به اینکه شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در 5 شهریور ماه 98 برگزار خواهد شد انتظار می رود دستگاه های اجرایی متولی گزارش جامعی از تمامی آسیب های اجتماعی که براثر ترافیک ایجاد می شود و پیشنهادات و مشکلات مربوط به حوزه ترافیک را در قالب یک پاورپوینت و در سه موضوع عابران پیاده، موتور سیکلت و اقدامات ایمن سازی در اختیار این کارگروه قرار دهد تا اطلاعات تجمیع و در نشست کشوری ارائه شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیش ترین آمار تصادفات در استان مربوط به 30 کیلومتر ورودی شهرها است و با توجه به روند فزاینده تقاطع های غیر همسطح و نا ایمن انتظار می ورد مسئولان متولی نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز و ساماندهی این مسیرها اقدام کنند.

فیلی با اشاره به اینکه عامل انسانی بیش ترین نقش را در تصادفات جاده ای دارد، گفت: کهگیلویه وبویراحمد رتبه نخست کشوری تصادف عابران پیاده در سطح معابر را به خود اختصاص داده است.

وی با انتقاد از عملکرد شهرداری های استان، بیان کرد: شهرداری ها با همکاری آموزش و پرورش، صدا و سیما، پلیس راهور و فرهنگ و ارشاد می توانند با اجرای برنامه های فرهنگی از بروز خیلی از این حوادث ترافیکی جلوگیری کنند ولی عملا ما کارهای فرهنگی شاخص از شهرداری ها را شاهد نیستیم.

فیلی تاکید کرد: شهرداری ها موظفند نسبت به نصب دوربین های پایش و نظارتی در سطح شهرهای استان اقدام کنند.

وی در خصوص ایجاد پیست موتور سواری، گفت: شهرستان بویراحمد به عنوان پایلوت ایجاد این طرح انتخاب شده و نماینده شهرداری، راهداری و فرمانداری با دعوت از فرمانداری های مناطق گرمسیری اقدامات لازم برای ایجاد این مجموعه را در استان فراهم کنند.

فیلی خاطرنشان کرد: انتظار می رود ورزش و جوانان با مشارکت شهرداری از ظرفیت خود برای اجرای بهتر این طرح استفاده کنند تا نه تنها زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان فراهم و از بروز حوادث نیز جلوگیری شود.

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: راهداری و حمل و نقل جاده ای برای استقبال از مسافران تابستانی تمام اقدامات خود را بسیج کرده و برنامه محور باشند.

وی بیان کرد: انتظار می رود شورای فنی استانداری از تجارب سایر استان های موفق در حوزه ترافیک استفاده کند و برای پیشبرد بهتر اهداف این حوزه پروژه های تحقیقاتی را پیش بینی کند.

فیلی همچنین با اشاره به ضرورت راه اندازی خط ویژه اتوبوس‌رانی در شهر یاسوج، عنوان کرد: توجیه شهرداری در این خصوص پذیرفتنی نیست و باید هرچه زودتر این خط ویژه در مرکز استان فعال و فرهنگ سازی لازم نیز در این خصوص انجام شود.

وی بیان کرد: مسئولان شهرداری و راه و شهرسازی موظفند تا 3 ماه آینده نسبت به خرید قطعه زمینی جهت ایجاد پارکینگ بیمارستان شهید جلیل اقدام کنند.

مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما