اخبار استانداری
12خرداد1398

.سند توسعه گیاهان دارویی استان وارد فاز اجرا شد

علی محمد احمدی و جمعی از مسئولان و مدیران اجریی و اقتصادی استان مهمان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور اجرای کردن سند توسعه گیاهان دارویی استان شدند.
استاندار گفت: در این جلسه سند توسعه و نقشه راه گیاهان دارویی استان به طور رسمی وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد.
احمدی تصریح کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از سوی معاون علمی رئیس جمهوری برای کمک به زیرساخت های علمی و فناورانه شرکت های دانش بنیان به دانشگاه یاسوج تخصیص یافت.
استاندار اظهار داشت: مبلغ پنج میلیارد ریال از این میزان به صورت بلاعوض و مابقی از طریق صندوق پژوهش و فناوری شیراز به صورت وام های کم بهره به شرکت های دانش بنیان و واحدهای کارآفرین پرداخت خواهد شد.
وی، واگذاری سوله های دانشگاه پیام نور و مجموعه استانداری به دانشگاه یاسوج و پارک و علم و فناوری استان و تجهیز و تامین امکانات ضروری آنها را از دیگر مصوبات و تصمیم ها در راستای توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان در این نشست بیان کرد.
احمدی تصریح کرد: شناسایی و انتخاب شتاب دهنده ها و واحدهای جدید استارت آپ ها به عنوان یکی از مولفه های مهم توسعه علمی و فناورانه در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی دانش بنیان از دیگر مصوبات و تصمیم ها با معاون علمی رئیس جمهوری بود.
استاندار، پیگیری معاونت علمی رئیس جمهوری با هیات رئیسه اتاق ایران برای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در کهگیلویه وبویراحمد را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.
سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری نیز در این دیدار از پیگیری های خاص مجموعه مسئولان اجرایی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از طرح های علمی و فناورانه تقدیر کرد و گفت: معاون علمی رئیس جمهوری با تمامی توان از پذیرش طرح های نوین که سبب ایجاد تحول و رونق تولید و حل مشکل اشتغال جوانان در استان شود حمایت ویژه خواهد کرد.
در این نشست مقرر شد کارگروه ویژه گیاهان دارویی استان با محوریت معاونت علمی رئیس جمهوری و با مشارکت نمایندگانی از استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط از جمله دانشگاه یاسوج تشکیل و نتایج اجرایی شده مصوبات به معاونت علمی رئیس جمهوری را ارایه نماید.
ج/238
 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما