اخبار استانداری
18خرداد1398

.با وجود محدودیت نیرو و امکانات خائیز خاموش شد/ بدون کمک نیروهای مردمی فلج هستیم

وحید محمدی تبار گفت: تلاش برای فرونشاندن آتش سوزی در مناطق خامی و لار در شهرستان باشت بی وقفه ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود:  طی روز پنجشنبه، ۱۶ خردادماه ۹ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این استان رخ داد.
وحید محمدی تبار افزود: در این آتش سوزی ها مناطق کوه دیل، کوه نارک، دریلا، خامی، کوه آبک نازمکان در شهرستان گچساران عمدتا بعلت صاعقه طعمه حریق شدند.
وی اظهارکرد: با تلاش نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، بسیج، نیروهای مردمی و تشکل های مردم نهاد از جمله سبزگامان این آتش سوزی ها که کمتر از ۸ هکتار خسارت وارد آمد، دیشب مهار و خاموش شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خاطرنشان کرد: پس از نقشه برداری هوایی میزان دقیق خسارات وارده مشخص خواهد شد.
محمدی تبار با اشاره به آتش سوزی های شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: چند مورد آتش سوزی مزارع بصورت محدود در مناطق برج بهمنی، بی بی ذلیخایی، چاه بردی رخ داد که سریع مهار و خاموش شدند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از آتش سوزی های کهگیلویه در منطقه حفاظت شده خائیز در مرز بین دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد بود که بعلت صاعقه دیروز عصر از حوزه خوزستان شروع و نزدیک به خط راس مرزی دو استان  وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این آتش سوزی با تلاش و مجاهدت پرسنل منابع طبیعی و محیط زیست استان، شهرستان کهگیلویه و شهرستانهای همجوار، نیروهای مردمی، بسیج و هیئت کوهنوردی بهبهان صبح امروز مهار و خاموش شده است.
محمدی تبار بیان کرد: طبق آخرین بررسی های کارشناسی سطح آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز کمتر از ۲۰۰هکتار بوده است.
وی اظهارکرد: از مدیران منابع طبیعی و محیط زیست استان و شهرستانهای گچساران و کهگیلویه و فرمانداران کهگیلویه و گچساران و فرماندار شهرستان بهبهان تشکر می کنم.
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: سپاه پاسداران دو شهرستان کهگیلویه و گچساران آماده اعزام به منطقه بودند همچنین با پیگیری های معاون عمرانی استاندار یک فروند بالگرد در اختیار مدیریت بحران استان بود که خوشبختانه آتش سوزی اطفا و نیاز به اعزام نبود.
بدون کمک نیروهای مردمی فلج هستیم
محمدی تبار افزود: در ارتفاعات کوه خامی باشت آتش سوزی های حدود ساعت ۱۲ روز جمعه، ۱۷ خرداد رخ داد که طی هماهنگی با شرکت نفت گچساران با اعزام نیرو با یک بالگرد به منطقه رفتیم.
وی اضافه کرد: تاکنون آتش سوزهای جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد عمدتا بعلت طبیعی و صاعقه رخ دادند و در برخی نقاط بصورت جزئی بعلت آتش زدن پسماند مزارع و باغات بوده است.
وی از ریاست سازمان برنامه و بودجه خواست که بودجه ویژه در اختیار محیط زیست و منابع طبیعی برای کنترل آتش سوزی ها قرار دهند  چون از حداقل امکانات و از لحاظ نیرو هم و امکانات محدودیت جدی داریم.
محمدی تبار یادآور شد: اگر نیروهای مردمی نباشند در کنترل آتش سوزی ها ناموفق بوده و در واقع بدون کمک نیروهای مردمی فلج هستیم.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما