اخبار استانداری
22خرداد1398

.خسارات ناشی از سیل براساس سامانه سجاد پیگیری می شود

جعفر گوهرگانی در جلسه کمیته حمایت از تولید، اشتغال قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان گفت: خسارات ناشی از سیل براساس میزان ثبت شده از سوی دستگاه های تخصصی در سامانه جامع امداد و بازسازی «سجاد» که امکان، برآورد دقیق خسارات سیل را فراهم می ‌کند، محاسبه و پیگیری می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به محدود بودن منابع و حجم بالای خسارات ناشی از سیل در بخش های مختلف که در سامانه سجاد ثبت شده است و در پیش بودن فصل کار، تولید و اشتغال به خصوص در حوزه های مختلف کشاورزی دستگاه های اجرایی مسائل را اولویت بندی  و در دستور کار قرار دهند. 
گوهرگانی با اشاره به اینکه، برآورد خسارات ناشی از سیل در استان بیش از یکهزار و 100 میلیارد تومان است، تاکید کرد: در بحث توزیع منابع اختصاصی به استان اولویت ها و حجم خسارات مورد توجه قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ابراز داشت: هرچند حجم خسارات در بخش های مختلف بسیار زیاد است اما شرایط مالی دولت سخت و منابع محدود است و نباید توقعات بالایی ایجاد کرد. 
وی افزود: متولیان و مسئولین مربوطه به خصوص حوزه بحران استان در مرکز کشور برای جذب بیشتر و تامین منابع مالی بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت و تملک دارایی پیگیر باشند.
گوهرگانی تاکید کرد: شاخص برای توزیع اعتبارات ابلاغی به استان با طرح هایی است که مجوز قانونی داشته و دچار خسارت شده و اکنون در سامانه سجاد ثبت شده اند.
ج/238

 
مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما