اخبار استانداری
13تير1398

.ایرنا در عرصه‌های بین المللی، ملی و محلی جایگاه تأثیر گذار و مهمی دارد/دنیا مجموعه یکپارچه که به واسطه رسانه متصل هستند

حسین کلانتری در دیدار سیدضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) با بیان اینکه، تغییرات و تحولات در عرصه اطلاع رسانی طی 2 سال گذشته در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران کاملا مشهود است، گفت: ایرنا هم در عرصه‌های بین المللی و ملی و هم در مسائل محلی جایگاه بسیار حساس، تأثیر گذار و مهمی دارد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: امروزه دنیا مجموعه یکپارچه ای است که به واسطه رسانه متصل هستند و در این خصوص خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نقش و سهم بالایی دارد و به خوبی این وضعیت را مدیریت می کند.
حسین کلانتری که کمتر از یک ماه است فعالیت خود را در استان آغاز کرده تاکید کرد از خبرگزاری جمهوری اسلامی به دلیل قدمت آن و قرار گرفتن یکی از فرزندان استان کهگیلویه وبویراحمد در رأس کشوری آن بیش از سایر بخش‌ها انتظار همراهی وجود دارد.
وی تصریح کرد: در شرایط سخت و تحریم های اقتصادی و فشارهای رسانه ای دنیا به کشور، ایرنا باید همچون گذشته در عرصه رسانه پیشتاز باشد و با تولید محتوای با کیفیت هم دولت را حمایت کند و هم مشکلات را گوشزد نماید.
کلانتری با بیان اینکه، بسیاری از توانمندی ها و ظرفیت‌های این استان هنوز ناشناخته است تاکید کرد به کارکردهای رسانه اعتقاد دارم و امیدوارم رسانه‌ها و بخصوص ایرنا بیش از پیش به کمک معرفی ظرفیت‌های استان بیایند.
استانداری اظهار داشت: این خبرگزاری می ‌تواند ساز و کاری فراهم کند که نخبگان و افراد تأثیر گذار شاغل و یا بازنشسته استان در نشست‌ها با هم اندیشی درباره توسعه استان به بحث و گفتگو بپردازند.
کلانتری تصریح کرد: بزرگترین سرمایه یک جامعه نیروی انسانی ماهر، آموزش دیده و توانمند است گفت: این استان در داشتن نیروهای توانمند و تأثیر گذار دربحش های مختلف در مقایسه با سایر استان‌های کشور پیشتاز است.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) نیز گفت : گردشگری یکی از ظرفیت های مهم کشور و استان است که رونق آن به توسعه اقتصادی و سیاسی کشور کمک می کند.
سید ضیا هاشمی تصریح کرد: امروزه دنیا گردشگری داخلی را مقدمه رونق و توسعه گردشگری خارجی می ‌دانند و در ایران سرمایه گذاری بر توسعه گردشگری خارجی می ‌تواند منجر به جدی گرفتن گردشگری داخلی شود.
وی تصریح کرد: توسعه و رونق گردشگری راه حل مبارزه با تحریم‌های سیاسی و اقتصادی است و باید به دنبال معرفی ظرفیت‌ها و فراهم کردن زمینه توسعه گردشگری باشیم.
هاشمی با اشاره به انتشار اخبار به ۹ زبان زنده دنیا در خبرگزاری ایرنا گفت: خبرگزاری ایرنا رسانه‌ ای بین المللی و معتبر است که این ویژگی‌ها می‌تواند فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور به دنیا باشد.
مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش رسانه در دنیای امروز گفت: مدیریت موفق بدون همراهی و همدلی افکار عمومی به دست نمی ‌آید.
هاشمی تاکید کرد در دنیای متمدن امروز ظرفیت رسانه بی نهایت است و جایگاهی تعیین کننده و مؤثر در مدیریت دارد.
وی با تشبیه جایگاه رسانه به دانشگاهی بزرگ، تصریح کرد: مدیریت افکار عمومی بخشی از مدیریت در دنیای مدرن است و رسانه با مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از ضرورت‌های دنیای مدرن پیوند وسیعی دارد.
هاشمی ادامه داد: رسانه تسهیل کننده امور و عنصری برای رفع چالش‌ها در مسیر مدیریت‌ها است و در سطح استانی با ویژگی‌های استان کهگیلویه و بویراحمد رسانه رسمی می ‌تواند نقش ایجابی و سلبی داشته باشد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما