اخبار استانداری
14تير1398

.نخبگان استان در سطح ملی شناسایی و از توانمندی آنها کمک می گیریم 

استاندار، خواستار عملیاتی کردن این موضوع همراه با تشکیل دبیرخانه آن از سوی دانشگاه یاسوج شد و نسبت به برگزاری همایشی ملی با این عنوان برای کمک به توسعه همه جانبه این منطقه تاکید کرد.
کلانتری تاکید کرد که کارگروه‌های ویژه ای در قالب این همایش و در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، آموزش عالی، آب، گردشگری و نفت و گاز نیز تشکیل شود تا بتوان به صورت تخصصی و کاربردی تر از راهکارها، تجربیات و ظرفیت‌های نخبگان برای رونق و توسعه استان بهره برد.
کلانتری، استان کهگیلویه وبویراحمد را سرشار از نیروهای ارزشمند، پرنفوذ، نخبه و صاحب منصب در حوزه‌های گوناگون و یکی از مناطق پیشرو در زمینه شاخص منابع انسانی دانست و تصریح کرد: با وجود چنین ظرفیت‌های بالقوه می توان به بخش های مختلف استان تحرک بخشید.
ارائه این راهکار توسعه‌ای و پیشنهاد راهبردی حسین کلانتری که می ‌تواند از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت باشد مورد تاکید و استقبال قائم مقام وزیر علوم و همچنین رئیس دانشگاه یاسوج قرار گرفت و قرار است به زودی این پیشنهاد عملیاتی شود.
کلانتری در این دیدار بر هماهنگی بیشتر و تقویت ارتباطات و مناسبت‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاهیان با لایه‌ها و سطوح مختلف جامعه به ویژه در حوزه صنعت و اقتصاد تاکید کرد و گفت: این مهم تاکنون در عرصه عمل به خوبی اتفاق نیفتاده که باید با یک آسیب شناسی دقیق این فاصله‌ها را کاهش داد.
استاندار با بیان اینکه، دستگاه‌های مختلف اجرایی استان برای انجام هرگونه قرارداد تحقیقاتی و پژوهشی باید از ظرفیت مجموعه مؤسسات علمی و دانشگاهی در استان استفاده کنند، گفت: هیچ دستگاهی حق ندارد بدون هماهنگی اقدام به انعقاد قرارداد کارهای تحقیقاتی و پژوهشی خود با مجموعه مؤسسات علمی و یا دانشگاهی خارج از استان کند.
کلانتری، بخش گردشگری را با وجود مناظر بکر و طبیعی و خدادادی، آثار تاریخی و ظرفیت‌های فرهنگی و سنتی یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌ای این منطقه دانست و گفت: در عین حال این صنعت هنوز و آنگونه که شایسته است نقش اساسی در توسعه و رفع چالش‌ها و محرومیت‌های استان ایفا نکرده است.
استاندار، پیشنهاد داد که دانشگاه یاسوج نیز با ارائه راهکارها و مشاوره‌های علمی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه هتل داری و صنعت گردشگری زمینه جذب گردشگر و پیوند آن با اقتصاد مردم و توسعه این استان را فراهم کنند.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما