اخبار استانداری
17تير1398

.گردشگری ظرفیتی ویژه در رونق اقتصادی/متقاضیان سرمایه گذار در گردشگری حمایت می شوند

حسین کلانتری در مراسم افتتاح «پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین» در یاسوج گفت: گردشگری ظرفیت ویژه در استان که برای توسعه رونق اقتصادی و اشتغال از سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش به خوبی حمایت می کنیم.

مراسم افتتاحیه «پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین» با حضور کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی، شهردار یاسوج و جمعی از مدیران دستگاه‌های دولتی در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
استاندار در این جشنواره با بیان اینکه، در کنار سرمایه های اجتماعی توجه به توسعه رونق اقتصادی گردشگری مهم است، ابراز داشت: مرکز استان به "پایتخت طبیعت ایران" مشهور است و با ظرفیت های فوق العاده در میان چهار استان مهم کشور واقع شده و این مزیت باید مورد توجه باشد.
کلانتری با بیان اینکه در بخش گردشگری، استان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است، گفت: استان جزو پر ظرفیت ترین ها برای گردشگری است.
استاندار، برگزاری چنین جشنواره هایی را برای معرفی بیشتر توانمندی ها و مزیت های گردشگری استان در سطح ملی و منطقه ای ضروری  دانست و تصریح کرد: باید از ظرفیت گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد برای رونق اقتصادی بیشترین استفاده را کرد.
کلانتری از متولیان و دست اندکاران برگزاری جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین که با حضور 15 استان برگزار شد، تقدیر کرد.
استاندار و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از غرفه‌های حاضر در این جشنواره بازدید به عمل آوردند.
محمود باقری مدیرکل گردشگری کهگیلویه وبویراحمد هم در آئین افتتاح این جشنواره با بیان اینکه، هدف از برگزاری جشنواره، آشنایی مردم با فرهنگ عشایر سایر استان‌ها است، گفت از استاندار کهگیلویه وبویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس و همه مدیران تشکر و قدردانی می‌کنم. 
غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس نیز با اشاره به اینکه عشایر زندگی ممتازی دارند که زیبایی زندگی آنها در یک قاب نمی‌گنجد، گفت: تاریخ زندگی عشایر این استان سراسر افتخار است و آنها در طول تاریخ به خوبی درخشیدند.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس به ظرفیت‌های گردشگری استان در همه حوزه‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از محورهای توسعه استان گردشگری است و سراسر استان ظرفیت بالقوه‌ای در حوزه گردشگری دارد.
غلام محمد زارعی بیان کرد: در سال گذشته ۴ میلیون گردشگر از نقاط مختلف استان دیدن کردند که نشان از قابلیت‌های فراوان گردشگری استان در خود جای داده و می‌توانیم شاهد رونق گردشگری باشیم.
زارعی گفت: انتظار است مسئولان ملی با نگاهی برابر به ظرفیت‌های گردشگری استان و استان‌هایی مانند فارس، تبریز، همدان و اصفهان در کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری کنند.
وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری این استان هزینه نیست بلکه حرکتی به سوی توسعه استان و ایجاد اشتغال است و این استان می‌تواند مکان و محفلی برای تفرج، آرامش و آسایش مردم از سراسر نقاط ایران اسلامی باشد.
ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور هم گفت: عشایر مانند پازلی فرهنگ ملی ایران را تشکیل می‌دهند که البته نیاز است فرهنگ عشایری ملت ایران به خوبی معرفی شود.
تیموری گفت: اگر فرهنگ عشایری به خوبی معرفی شود بزرگترین ظرفیت برای گردشگری داخلی به شمار می ‌رود.
وی با اشاره به استقبال خوب مردم و شرکت کنندگان از جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین گفت: این همان حال خوشی است که گردشگری به مردم هدیه می‌دهد.
وی ضمن دعوت از مردم ایران برای سفر به کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره بهانه خوبی برای حضور مردم و آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری این استان است.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما