اخبار استانداری
17تير1398

.خواهان تقویت حوزه فنآوری و بستر اشتغال در این حوزه شد 

حسین کلانتری در دیداری که سبوحی رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات با وی داشت، به بسترسازی، توسعه و تقویت حوزه فناوری به منظور کسب وکارهای مبتنی بر فنآوری ارتباطات و ارائه خدمات بهتر و بیشتر اینترنتی در استان تاکید کرد.
استاندار ابراز داشت: این استان به لحاظ ظرفیت های مختلف به خصوص گردشگری، آب و انرژی و شرایط محیطی و آب و هوایی توانمند بوده و می تواند به قطبی تبدیل شود که استان های همجوار به آن نیازمند باشند.
کلانتری تصریح کرد: حوزه مخابرات، اینترنت، فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزی تنها فضایی تاثیر گذار در همه حوزه هاست و در این استان نیازمند حمایت ویژه و جدی دارد. 
استاندار با بیان اینکه، این استان هزینه ارائه خدمات در بخش های راه، گاز، برق و مخابرات به دلیل کوهستانی، سخت گذر بودن و پراکندگی روستاها بسیار بالا می باشد: تاکید کرد: با توجه به کافی نبودن منابع اعتباری در استان، نیازمند حمایت و کمک های مالی و فنی مهندسی به صورت ویژه از مرکز کشور هستیم.
کلانتری به تقویت و توسعه اینترنت روستایی تاکید کرد و یادآور شد: استان بیش از یکهزار و 700 روستای دارای سکنه دارد که به دلیل پراکندگی باید به آنها توجه شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هم گفت: موضوعی که در حوزه فنآوری استان با آن درگیر است و نیازمند کمک و حمایت از مرکز کشور می باشد، تقویت و بسترسازی خطوط فیبرنوری برای انتخابات پیش رو و تقویت شبکه و بروز شدن فضای مجازی است.
جعفر گوهرگانی افزود: 13 بخشداری در این استان به لحاظ فیبرنوری با مشکل مواجه است و نیازمند کمک اعتباری از وزارتخانه جهت انتقال فیبرنوری می باشد.
وی، تقویت و انتقال شبکه اینترنتی و فیبرنوری برای برخی از واحدهای صنعتی بزرگ استان را ضروری دانست و ابراز داشت در این خصوص وزارتخانه ارتباطات و فنآوری اطلاعات استان را یاری کند.
رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات وفنآوری اطلاعات هم گفت: اقدامات خوبی در حوزه پوشش روستایی در کشور آغاز شده است و تیم هایی با کسب آموزش برای پایش روستاها جهت این پوشش فعال شده است.
سبوحی با اشاره به اینکه، بیشتر درخواست های مسئولین و مردم انتقال و تقویت شبکه و فیبرنوری در روستاهاست، افزود: سیاست وزارتخانه هم براین است تا به این مهم توجه جدی شود.
وی با بیان اینکه، مجموعه مدیریتی در حوزه ارتباطات و فنآوری اطلاعات در این استان جوان، فعال و پویاست، اظهار داشت: این مجموعه استانی با وزارتخانه به خوبی در تعامل است و کارها را به شایستگی پیگیری و دنبال می کند و ما هم سعی می کنیم خواسته ها را برآورده سازیم.
سبوحی تصریح کرد: همه خواسته های استان را که ارائه شده است در وزارتخانه رصد و پیگیری می کنم و حتما با این درخواست ها موافقت می شود.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما