اخبار استانداری
17تير1398

.حوزه گردشگری کهگیلویه وبویراحمد رونق می گیرد/۳,۵۰۰ میلیارد ریال طرح گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجراست/ یک هزارو۵۰۰ میلیارد ریال طرح گردشگری آماده اجراست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با حضور حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: هم اینک ۷۰ طرح گردشگری با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.
علی اصغر مونسان در آئین افتتاح مجتمع گردشگری «دال دنا» شهر سی سخت در جمع خبرنگاران گفت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین پنج تا ۹۰ درصد است.
وی افزود: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال طرح گردشگری نیز در کهگیلویه و بویراحمد آماده دریافت تسهیلات بانکی برای آغاز عملیات اجرایی است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بیان کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی از سوی این سازمان برای مرمت، بازسازی، توسعه و محصور کردن بافت تاریخی شهر دهدشت کهگیلویه و بویراحمد موسوم به بلاد شاپور اختصاص یافته است.
مونسان عنوان کرد: یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری لازم در حوزه گردشگری، آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی است.
وی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورداری از مناظر بکر طبیعی و آثار تاریخی متعدد جزو قطب‌های مهم گردشگری کشور است.
مونسان گفت: می‌توان از کهگیلویه وبویراحمد به عنوان بهشت طبیعت گردی در حوزه جنوب و جنوب غرب کشور یاد کرد.
وی اظهار داشت: دعوت می‌ شود که مردم نقاط مختلف کشور از جاذبه‌های طبیعی و باستانی کهگیلویه و بویراحمد دیدن کنند.
علی اصغر مونسان از چند طرح گردشگری در شهر توریستی سی سخت بازدید کرد و عصر امروز نیز با سفر به شهر یاسوج از پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین (کوچ عشایر) دیدن خواهد کرد.
این جشنواره ملی شامگاه یکشنبه و در آئینی با شرکت ۲۵ استان کشور در پارک ولایت شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد و تا ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ نیز ادامه دارد.
ج/238
 

عكس هاي مرتبط :


مشاهده اخبار بیشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد - یاسوج - میدان امام حسین - ساختمان مرکزی استانداری


مجری سایت:شرکت سیگما